Du kan sende til flere av gangen. Skill adressene med komma.
En lenke til artikkelen blir lagt til i eposten.
Rekordhøge prisar i Midt- og Nord-Noreg. Den gjennomsnittlege kraftprisen i Midt- og Nord-Noreg auka med 34,4 øre til 65,7 øre/kWh i førre veke.
NVE utarbeider og tilgjengeliggjør kraftsituasjonsrapporter ukentlig.
Last ned kraftsituasjonsrapporten for uke 51 her.
Det er den høgaste vekeprisen sidan veke 2 i 2003. Høgt forbruk som følgje av kaldt vêr, låge tilsig og låg kjernekraftproduksjon i Sverige medverka til prisauken. I Sør-Noreg auka prisen med 2,3 øre til 33,2 øre/kWh.
I time 17 og 18 på torsdag i førre veke var kraftprisen 11,8 kr/kWh i Midt- og Nord-Noreg. Det er den høgaste prisen i Noreg nokon gang. På torsdag var den tilgjengelege kjernekraftkapasiteten i Sverige under 50 prosent. I tillegg var tre kullkraftverk på Sjælland ute av drift denne dagen.
Det vert ikkje publisert rapport om kraftsituasjonen i romjula. Neste rapport vert publisert onsdag 6. januar
For meir informasjon , kontaktRådgiver Mats Øyvind Willumsen, tlf: 22 95 90 59